fbpx
Zamówienia złożone do godz. 16:00
są realizowane tego samego dnia

Przemysł – Robotyka

ROBOTYKA – obok fotowoltaiki i energii wiatrowej – to najmłodsza dziedzina techniki naszych czasów. Od wielu lat ludzkość dążyła do ułatwienia wykonywania zadań poprzez stworzenie urządzeń o dużej powtarzalności cykli z zachowaniem wysokiej jakości wykonywanych operacji a przez to znacząco podnosząc wydajność w procesie produkcji. Najczęściej spotykamy i to w każdej dziedzinie – automaty i półautomaty pozwalające na wykonanie zadań uciążliwych (jak np. w górnictwie) aż do wysokiej wydajności w czasie spawania lub zgrzewania, czy też wykonywania połączeń a nawet cięcia małych i dużych formatów w stali bądź innym surowcu czy minerale – jak np. kamienie.

Przewody które najczęściej wykorzystujemy w aplikacjach sterowania i zasilania w ofercie HELUKABEL® mają wspólną nazwę HELURobotics.

W niektórych aplikacjach istotne są własności produktów ułatwiających ich eksploatację w ekstremalnych warunkach czy też własności izolacji kwalifikują je do stałej pracy w układach o ograniczonym ruchu. Jednakże dla zastosowań mobilnych koniczne są własności takie jak bezhalogenowość, wysoka elastyczność, wytrzymałość na kontakt z olejem i produktami ropopochodnymi jak również wytrzymałość na rozciąganie czy nie uleganie korozji.

Dedykowane dla Robotyki są przewody ROBOFLEX – są to przewody do silnikowe, przewody sterowania, kontrolne, przewody hybrydowe – odporne na skręcanie. Ich odporność jest zapewniona poprzez zastosowanie dodatkowych warstw włókien jak również folii PTFE. Izolacja jest wykonana ze specjalnego TPE –E lub PUR.

Przewody dedykowane do robotyki

Do listy przewodów doliczyć należy dostępne na zapytanie:

  • ROBOFLEX® recycle
  • ROBOFLEX® 156 – flat
  • ROBOFLEX kanałowy – zwijakowy

Wszystkie przewody wymienione powyżej, oprócz zastosowania w robotyce – mogą być również wykorzystywane w aplikacjach z prowadnicami kablowymi.

Pełen spis przewodów do pracy w prowadnikach:

PRZEWODY STEROWNICZE

PRZEWODY DO TRANSMISJI DANYCH

PRZEWODY BUS

PRZEWODY MAGISTRALNE

SERWOPRZEWODY

PRZEWODY SILNIKOWE

Osprzęt kablowy dla tych dziedzin przemysłu jaki proponujemy – to szeroka gama prowadnic kablowych które dzięki swoim własnościom dają możliwość stosowania w różnych rozwiązaniach wykorzystywanych w robotyce jak i transporcie dwukierunkowym.

Przykładowe diagramy rodzajów pracy

Prowadnice kablowe konfigurowane są zależnie od rodzaju pracy jak i zawartości prowadnika z uwzględnieniem wartości prędkości, przyśpieszenia, długości toru pracy a w konsekwencji także ze względu na parametry pracy użytych przewodów.

ROZWIĄZANIA DLA ROBOTÓW PRZEMYSŁOWYCH ROBOTEC SYSTEM

Robot przemysłowy wymaga zasilania różnymi mediami, są to energia elektryczna, powietrze, chłodziwo. Zasilanie i sterowanie realizowane jest po przez przewody elektryczne i systemy węży oraz rur osłonowych.

Wszystko to musi być zamocowane na ramieniu robota specjalnymi uchwytami. Robotek System specjalizuje się w tego typu rozwiązaniach. Wszystkie elementy są przystosowane do łatwego i szybkiego montażu. Mogą być montowane na niewielkich powierzchniach i regulowane w razie potrzeby już po zamontowaniu

Oferta to:

  • Klamry, uchwyty systemowe, obejmy sprężyny
  • Elementy mocujące i akcesoria,
  • Elementy obrotowe
  • Elementy zaciskowe
  • Ochrona przed uderzeniami
  • Uchwyty, węże i końcówki do węży
  • Węże osłonowe i rury

Szczegółowe informacje w katalogu lub na stronie:
http://www.robotec-systems.de/

 

Do pobrania:

Nasi PartnerzySklep partnerski