fbpx

Kable dla przemysłu

Print Friendly, PDF & Email

Myślą przewodnią związaną z poniższym poradnikiem jest przedstawienie ogólnych zagadnień oraz rozwiązywanie problemów dotyczących doboru odpowiednich przewodów oraz osprzętu kablowego w poszczególnych branżach.

Podstawą opracowania jest przybliżenie i pomoc przede wszystkim dla projektantów i instalatorów, a także wszystkich którzy w codziennej pracy potrzebują wsparcia technicznego.

Poradnik dotyczy szczegółów technicznych związanych z zastosowaniem konkretnego asortymentu w wybranych branżach tj.:

Automatyka i sterowanie w przemyśle

Procesy przemysłowe i ich automatyzacja realizowane są za pomocą urządzeń tworzących wspólny system automatyki przemysłowej.

Przemysł maszynowy

Przemysł maszynowy to najbardziej dynamicznie rozwijający się sektor w tworzeniu nowych rozwiązań.

Przemysł chemiczny

Zjawiska uszkodzeń izolacji w środowisku oparów, płynów to najczęściej spotykane problemy przemysłu chemicznego.

Przemysł ciężki

Oferta produktowa w zakresie układów zasilania i sterowanie urządzeniami w przemyśle ciężkim to jedno z rozbudowanych zagadnień.

Przemysł spożywczy, medyczny i laboratoryjny

Produkcja żywności obwarowana jest szeregiem przepisów prawnych oraz intensywnej kontroli jakości na wszystkich etapach jej wytwarzania.

Energetyka Tradycyjna

Odmianą przewodów elektroenergetycznych są kable. Kable elektroenergetyczne nadają się do ułożenia bezpośrednio w ziemi, wodzie lub w powietrzu.

Budownictwo - kable bezpieczeństwa

Podczas pożaru ogień w budynku może rozprzestrzeniać się bardzo szybko, między innymi poprzez instalację elektryczną.

Energia odnawialna słoneczna

System fotowoltaiczny jest jednym z segmentów energetyki. Daje możliwość produkcji energii elektrycznej bez szkodliwego wpływu na środowisko naturalne.

Energia odnawialna wiatrowa

Najbardziej znanym urządzeniem do produkcji energii elektrycznej z energii wiatru jest turbina wiatrowa, stanowiąca główny element elektrowni wiatrowej.

Teletechnika - Sieci komputerowe

Przesyłanie sygnałów w sieciach teleinformatycznych odbywa się po torach transmisyjnych, z których każdy składa się z dwóch żył tego samego kabla, towarzyszą temu zniekształcenia i tłumienie sygnałów.

Teletechnika - Sieć przemysłowa Profibus

Sieć przemysłowa Profibus jest czołową i wiodąca siecią w Europie, jak również na innych kontynentach. Sieć Profibus stała się siecią o zasięgu globalnym zyskując normalizację światową IEC 1158.

Teletechnika sygnałowa i wizyjna

Kable stosowane w systemach audio muszą charakteryzować się jak najlepszymi parametrami. Budowa kabli wynika z ich zastosowania, dlatego mamy do czynienia z przewodami dwużyłowymi oraz wielożyłowymi.

Przemysł mobilny - lokomotiv

Przemysł mobilny – to hasło kojarzone jest z wszelkimi rozwiązaniami dotyczącymi pojazdów.

Przemysł - Robotyka

ROBOTYKA – obok fotowoltaiki i energii wiatrowej – to najmłodsza dziedzina techniki naszych czasów.

Składowanie i konfekcjonowanie

Każdy producent kabli i przewodów ale i innych produktów jak węże, uszczelki, taśmy, elementy izolacyjne o podobnej formie przechowywania produktu czy surowca jak w przypadku przewodów – powinien znaleźć coś dla siebie w tym dziale.

Informacje techniczne

Zapraszamy do zapoznania ze szczegółowymi informacjami technicznymi, które będą pomocne w odpowiednim doborze produktów.

Nasi PartnerzySklep partnerski