fbpx

Przemysł spożywczy medyczny i laboratoryjny

Print Friendly, PDF & Email

Produkcja żywności obwarowana jest szeregiem przepisów prawnych oraz intensywnej kontroli jakości na wszystkich etapach jej wytwarzania. Szczególne wymagania przemysł spożywczy stawia producentom maszyn i urządzeń przeznaczonych do tej branży. Przemysł przetwórstwa produktów spożywczych i napojów jest jedną z najbardziej regulowanych branż, w której kwestie higieny mają zasadnicze znaczenie. Wszystkie procedury operacyjne muszą być stale kontrolowane w celu zagwarantowania pełnej ochrony higienicznej. Aby utrzymać czystość i zapewnić niezbędną higienę, wszystkie zastosowane komponenty z zakresu automatyki muszą być przede wszystkim odporne na agresywne środki, powszechnie używane w procesie czyszczenia.

HELUKABEL® oferuje szeroką gamę produktów, poprzez kable sterownicze, zasilające, złącza, osprzęt kablowy, które spełniają specyficzne normy żywnościowe. Każdy z tych elementów odporny jest na różnego rodzaju substancje chemiczne, obciążenia fizyczne, warunki termiczne, co zapewnia im bezawaryjność i długi cykl żywotności.

PRZEWODY NANOFLEX®

Przewody te przeznaczone są do zastosowań w przemyśle spożywczym. Zewnętrzna powłoka z antybakteryjnymi właściwościami zwiększa niezawodność procesu we wszystkich aplikacjach, w których jedzenie lub napoje są przetwarzane, rozpakowywane, np. przetwarzanie produktów mlecznych, mięsa, ryb. Przewody NANOFLEX® posiadają dobre właściwości czyszczące i są odporne na wszystkie standardowe detergenty oraz mikroby, a także na promieniowanie UV, tlen, ozon i hydrolizę.

Przewody NANOFLEX® TRONIC, TRONIC-C. Specjalnie opracowany materiał izolacyjny przyczynia się zapobieganiu skażeniom wywołanym przez zanieczyszczenia i rozwój mikroorganizmów na osłonach zewnętrznych. Przewody są odporne na wszystkie standardowe detergenty i dają się łatwo czyścić. Dla zastosowanego materiału przeciwbakteryjnego wydano FCN (Food Contact Notification). Posiadamy świadectwo z badań uznające właściwości przeciwbakteryjne, wydane przez federalną agencję badań materiałowych. Ekranowany przewód sterowniczy ze specjalnego PUR do przesyłu danych, kolorowe żyły. Wszystkie przewody NANOFLEX® s ą s amogasnące i p łomienioodporne, z godnie z D IN V DE 0 482–332–1-2, D IN EN 6 0332–1/ IEC 60332–1 (zgodny z normą DIN VDE 0472 część 804, test metodą B). Materiały użyte do ich produkcji nie zawierają silikonu, kadmu ani substancji zakłócających lakierowanie.

Ofertę dla branży spożywczej uzupełniają przewody:
H05VV5-F, H05VVC4V5-K – zalecane do pracy w wilgotnym środowisku, do zasilania i sterowania pracy maszyn w browarach, rozlewniach, myjniach samochodowych

OZ-BL, OZ-BL-CY, OB-BL-PAAR-CY stosowane na obszarach niebezpiecznych, zagrożonych wybuchem

 • OZ-BL


  OZ-BL

  Elastyczny przewód iskrobezpieczny, z niebieskim płaszczem, metrowany

 • OZ-BL-CY


  OZ-BL-CY

  Elastyczny przewód iskrobezpieczny, EMV-typ preferowany, z niebieskim płaszczem, metrowany

 • OB-BL-PAAR-CY


  OB-BL-PAAR-CY

  Przewód iskrobezpieczny, EMV-typ preferowany, z niebieskim płaszczem, metrowany

BIOFLEX-500®-JZ, BIOFLEX-500®-JZ-C przewody sterownicze o dużej odporności na ścieranie i rozdarcie oraz bio-paliwa, oleje, emulsje chłodzące, są również odporne na działanie bakterii, tlen i ozon.

 • BIOFLEX-500-JZ


  BIOFLEX-500-JZ

  Przewód odporny na środki chłodzące i biopaliwa, przyjazny dla środowiska, metrowany

 • BIOFLEX-500-JZ-C


  BIOFLEX-500-JZ-C

  Przewód odporny na środki chłodzące i biopaliwa, EMV-typ preferowany, ekranowany miedzią, przyjazny dla środowiska, metrowany

KOMPOFLEX®JZ-500, KOMPOFLEX®JZ-500-C bardzo wytrzymałe, bezhalogenowe przewody
sterownicze, odporne na działanie mikrobów, UV, tlen, ozon, kwasy hydrofluorowe i chydrochlorowe.

 • KOMPOFLEX JZ-500


  KOMPOFLEX JZ-500

  Elastyczny przewód sterowniczy z żyłami numerowanymi, bezhalogenowy, odporny na działanie mikrobów, niska adhezja, metrowany

 • KOMPOFLEX JZ-500-C


  KOMPOFLEX JZ-500-C

  Elastyczny przewód sterowniczy, ekranowany z żyłami numerowanymi, bezhalogenowy, odporny na działanie mikrobów, EMV-typ preferowany, metrowany

OSPRZĘT KABLOWY „CLEAN”

Produkty z grupy „CLEAN” spełniają najwyższe wymagania jakościowe w zakresie czystości i higieny znajdując zastosowanie w: przemyśle spożywczym (mleko i produkty mięsne, napoje), maszynowym – produkcja opakowań do żywności, strefach o podwyższonej czystości – technologia „Clean room”, biotechnologii, przemyśle chemicznym, przemyśle farmaceutycznym.

 • LT-FG-Clean prosty


  LT-FG-Clean prosty

  Złącze/dławik ochronny prosty, końcowy do montażu z wężami ochronnymi Anaconda Sealtite®. Dedykowany dla przemysłu o najwyższych standardach czystości i czyszczenia.

Jako dodatkową ochronę instalacji polecamy:

 

Do pobrania:

Nasi PartnerzySklep partnerski