fbpx

BLOG HELUKABEL POLSKA

Wiarygodne źródło informacji o kablach i branży elektrycznej

Przewody o szerokim zastosowaniu

24.05.2021
Print Friendly, PDF & Email

Drukarki, koparki czy ogrodzenia elektryczne – przewody HELUKABEL znajdą zastosowanie w każdym miejscu.


DRUKARKI 3D

 

Nowoczesne drukarki 3D – Jakie okablowanie zastosować?

Technologia druku 3D uważana jest za jedno z odkryć XXI wieku, a swą popularność zyskała w ciągu kilku ostatnich lat. Jednak sam pomysł konstrukcji przestrzennej, która odzwierciedlałaby rysunek pojawił się już w XX wieku. Technikę wytwórczą, która została opracowana przez Charlesa Hulla nazwano „stereolitografią”. A polegała ona na modelowaniu obiektów przestrzennych za pomocą żywicy utwardzanej pod wpływem światła UV.

Jak działa Drukarka 3D?

Drukarki 3D wytwarzają przestrzenne, materialne obiekty na podstawie wzorca cyfrowego. Do stworzenia danego elementu wykorzystuje się technikę przyrostową-addytywną. W rozumieniu tradycyjnych metod wytwarzania dany obiekt powstaje poprzez odejmowanie materiału, przy pomocy różnych narzędzi, np. frezarki, ale wtedy zużywa się go znacznie więcej. Technologia 3D cieszy się zainteresowaniem praktycznie każdej gałęzi przemysłu, korzystają z niej m.in.: motoryzacja, lotnictwo, budownictwo, okulistyka, jubilerstwo i branża odzieżowa.

Wymiana przewodów w drukarce 3D/ Zastosowanie przewodów HELUFLON

Nowoczesne drukarki 3D pracujące w technice przyrostowej to super szybkie maszyny sterowane numerycznie. Dokładność druku sięgająca 0,1 mm w osi Z to dziś norma. Wiąże się to jednak z wydłużającym się czasem samego procesu druku (10 warstw to zaledwie 1 mm wydruku!). Powstają więc coraz to nowsze konstrukcje, które zwiększają szybkość ruchu karetki (głowica drukująca z układem chłodzenia). Do karetki, poprzez łańcuchy kablowe, prowadzona jest pokaźna wiązka bardzo cienkich przewodów. I tu pojawia się problem. Okazuje się, że bardzo giętkie przewody silikonowe (teoretycznie dedykowane do tej pracy) nie wytrzymują ciągłego, wzajemnego tarcia w łańcuchach w podwyższonej temperaturze. Pamiętajmy, że druk 20 czy 60 godzin ciągłej, super szybkiej pracy w drukarkach 3D to norma. W takich ekstremalnych warunkach okazało się, że przewody Heluflon spisują się dużo lepiej niż przewody silikonowe.
Przedstawiamy film przygotowany przez Druk 3D dotyczący wymiany przewodów na HELUFLON FEP w drukarce Voron Zero.

Zastosowany przewód HELUFLON FEP

https://www.sklephelukabel.pl/oferta/Heluflon-fep-6y,1198/Artikel/25521

 

 

Druk3D – Jakie okablowanie w drukarkach 3D stosować?

 

Druk3D – Voron Zero – projekt finalnie zakończony!


KOPARKA KRYPTOWALUT

 

Kopanie kryptowalut – na czym polega?

Koparki, kryptowaluty, bitcoiny to słownictwo które przewija się w dzisiejszych mediach co krok. Koparka kryptowalut to najprościej mówiąc komputer z możliwością podpięcia wielu kart graficznych przez zastosowanie płyty głównej z wieloma portami PCI-E. Kopanie kryptowalut to bardzo prosty proces, do którego niezbędny jednak jest wydajny sprzęt z mocnymi podzespołami. Kopanie odbywa się natomiast poprzez udostępnianie mocy obliczeniowej dla sieci, w zamian za co otrzymujemy fragmenty kryptowaluty.

Budowa własnej koparki

Kiedy decydujemy się na przygodę z „krypto” i rozpoczynamy budowę własnej maszyny do kopania powinniśmy wiedzieć o jednej kwestii: kluczowy element każdej koparki to… przewody. Nie chodzi tu o przewody „gamingowe” z ledami, lecz wytrzymałe i zapewniające 100% bezpieczeństwo pracy drogiego komputera. Standardem w koparkach są zasilacze 2, 4 czy 6 kW, a także przewody najwyższej klasy.

W poniższym filmiku zobaczycie zasilacz serwerowy Emerson 1950W zmodyfikowany przewodami jednożyłowymi Helukabel – SIF/SIFF

https://www.sklephelukabel.pl/oferta/Sif,8193/Artikel/23508

oraz H07 V-K

https://www.sklephelukabel.pl/oferta/H07-v-k–h-07-v-k,1185

 

 

Elektronika: modernizacja zasilacza serwerowego Emerson 1950W

 

KopArka – Koparka kryptowalut – projekt zakończony!


HELUPOWER FARM W ELEKTRYCZNYM PASTUCHU

 

Odwiedziliśmy gospodarstwo Pana Krzysztofa Żebrowskiego z miejscowości Różan, który wykorzystując swoją wiedzę i umiejętności postawił elektryczne ogrodzenie, nazywane potocznie elektrycznym pastuchem. Dla Pana Krzysztofa ważne jest bezpieczeństwo zwierząt oraz bezawaryjność i żywotność ogrodzenia, dlatego budując ogrodzenie postawił on na sprawdzone, wysokiej jakości elementy, począwszy od elektryzatora a na kablu zasilającym kończąc. Jednym z elementów ogrodzenia jest kabel zasilający, łączący elektryzator z drutem ogrodzeniowym.

Kabel zwany potocznie pastuchem elektrycznym zabezpiecza z jednej strony przed wychodzeniem zwierząt hodowlanych poza teren ogrodzenia, a z drugiej przed dostawaniem się na nie zwierzyny dzikiej. Zasadą działania ogrodzenia elektrycznego jest impuls elektryczny rozchodzący się przez złącza i przewody. Dotknięcie ogrodzenia wywołuje nieprzyjemne uczucie porażenia, które działa odstraszająco i zniechęca do ponownego kontaktu z ogrodzeniem, jednocześnie nie zagrażając życiu zwierząt.

Zastosowany przewód HELUPOWER FARM

https://www.sklephelukabel.pl/oferta/Helupower-farm,1958/Artikel/18051527

 

Jak Pan Krzysztof poradził sobie z podłączeniem instalacji dowiedzą się Państwo z filmu „HELUPOWER Farm w elektrycznym pastuchu”.


NARZĘDZIA HELUKABEL HELUTOOL

 

Każdy elektryk w trosce o jakość swojej pracy oraz własne bezpieczeństwo powinien wyposażyć się w odpowiednie narzędzia. W naszej ofercie znajdziecie profesjonalne narzędzia dla instalatorów, których użycie z pewnością przełoży się na szybkość oraz skuteczność przeprowadzanych prac serwisowych i montażowych.

Nasze narzędzia posłużyły zespołowi AGH SOLAR BOAT TEAM przy budowie łodzi solarnej. Projekt i budowa łodzi solarnej to nie tylko ogromne wyzwanie inżynierskie, ale również manifest w sprawie zrównoważonego rozwoju transportu morskiego. Łódź AGH Solar Boat Team bierze udział w licznych międzynarodowych wyścigach łodzi solarnych m.in. Monaco Solar & Energy Boat Challenge.

Narzędzia HELUKABEL:

https://www.sklephelukabel.pl/oferta/Helutool-hks-1,8007

https://www.sklephelukabel.pl/oferta/Narzedzia,8

 

NARZĘDZIA WYKORZYSTANE PRZY PROJEKCIE AGH Solar Boat Team

« Wróć do listy artykułów

Zobacz również: