fbpx

BLOG HELUKABEL POLSKA

Wiarygodne źródło informacji o kablach i branży elektrycznej

Osiągamy wyższą, certyfikowaną klasę wytrzymałości na wysoką temperaturę

27.11.2017
Print Friendly, PDF & Email

Oferowane przez firmę HELUKABEL przewody do serwomotorów i przewody czujnikowe spełniają wymogi specyfikacji UL dla przewodów wytrzymałych na działanie temperatur do 90°C. Termostabilność potwierdzona po ponad 30 tys. godzinach pracy.

Podczas tegorocznych targów SPS IPC Drives 2017, firma HELUKABEL zaprezentowała przewody do serwomotorów i przewody czujnikowe o podwyższonej wytrzymałości cieplnej. Jako pierwszy producent w Europie,  HELUKABEL wprowadza nowe wersje przewodów należących do gam TOPSERV i TOPGEBER, które będą teraz zgodne ze specyfikacją UL 90°C, w odróżnieniu od stosowanej wcześniej specyfikacji UL 80°C.

Ilustracja-topservW chwili obecnej normą rynkową są specyfikacje UL 80°C. Z technicznego punktu widzenia wiele czynników przemawia za podwyższoną wytrzymałością cieplną, ponieważ temperatura przewodów w pobliżu silników, np. w  montowanych na nich skrzynkach zaciskowych, przekracza 80°C. „Zwiększona wytrzymałość cieplna oznacza wydłużoną żywotność” – twierdzi Thomas Pikkemaat, Dyrektor Handlowy zakładu w Widsbach oraz Menedżer Produktu z zakresu technologii napędów w HELUKABEL. Po przeprowadzeniu szeregu intensywnych testów, HELUKABEL może potwierdzić utrzymanie termostabilności w temperaturach do 90°C przez ponad 30 tys. godzin pracy.

„W ciągu ostatnich kilku lat optymalizowaliśmy wykorzystywane przez nas materiały i metody produkcji” – wyjaśnia Pikkemaat. „Obecnie do produkcji izolacji rdzenia stosujemy specjalne materiały polipropylenowe, wytrzymałe na temperatury wynoszące maksymalnie 110°C”. Osłony przewodów do serwomotorów i przewodów czujnikowych firma HELUKABEL wykonuje z PCV i PUR. Poliuretan (PUR) wykazuje liczne zalety w przypadku przewodów układanych w prowadnicach łańcuchowych, gdzie kluczowe znaczenie ma duża wytrzymałość na ciągłe zginanie oraz ścieranie.

Oferowane przez HELUKABEL gamy przewodów TOPSERV i TOPGEBER dostępne są w wersji zgodnej ze specyfikacją UL 90°C od listopada. Wprowadzenie nowych wersji produktów nie będzie wiązało się z żadnymi utrudnieniami dla klientów. Oprócz nowego oznakowania umieszczanego na osłonie kabla, nie zostaną wprowadzone żadne zmiany techniczne, gdyż HELUKABEL od wielu lat z powodzeniem stosuje polipropylen.

 

« Wróć do listy artykułów

Zobacz również: