fbpx

BLOG HELUKABEL POLSKA

Wiarygodne źródło informacji o kablach i branży elektrycznej

HELUPOWER Farm

11.08.2020
Print Friendly, PDF & Email

Dlaczego warto wybrać wysokiej jakości przewód do zasilania elektrycznego pastucha.

Bezpieczeństwo to ważny aspekt, na który zwracają uwagę hodowcy, wypasający swoje zwierzęta na zewnątrz. Zapewnienie im odpowiednich warunków środowiskowych oraz stworzenie właściwej infrastruktury niesie za sobą wiele dodatkowych korzyści. Ogrodzenie elektryczne, tzw. elektryczny pastuch, nie jest nowym pomysłem, warto jednak zwrócić uwagę na techniczną stronę jego wykonania: przyjrzeć się poszczególnym elementom, mając na uwadze ich jakość, trwałość i funkcjonalność, jednocześnie pamiętając, że muszą być bezpieczne zarówno dla zwierząt, jak i dla ludzi.

Coraz bardziej świadomi konsumenci szukają żywności dobrej jakości: po prostu zdrowszej, czyli z dużą zwartością substancji biologicznie czynnych. Smaczne mleko o większych walorach odżywczych powinno zawierać więcej wielonienasyconych kwasów tłuszczowych, witamin rozpuszczalnych w tłuszczach czy białek serwatkowych. Uzyskuje się je, żywiąc krowy metodą tradycyjną: wypasając je na pastwisku. Coraz bardziej świadomi hodowcy stawiają również na dobrostan zwierząt, a wypas pastwiskowy wpływa na poprawę ich kondycji, ale i podnosi jakość mleka.
Od połowy marca 2020 roku rolnicy, którzy zdecydują się, m.in., na wypasanie krów mlecznych i mięsnych nie na uwięzi, mogą liczyć na wsparcie finansowe w ramach działania „Dobrostan zwierząt” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020.
Jak jednak zapewnić zwierzętom bezpieczeństwo podczas wolnego wypasu na pastwisku, zwłaszcza, gdy znajduje się ono z dala od zabudowań gospodarczych?
Rozwiązaniem jest elektroniczny pastuch. Wykonany z odpowiedniej jakości przewodów jest w pełni bezpieczny dla ludzi pracujących przy zwierzętach. Bezpieczny jest też dla samych zwierząt. Najważniejsze jednak, że dzięki niemu zwierzęta hodowlane ani nie będą narażone na zagrożenie z zewnątrz, ani same go nie spowodują: nie opuszczą bez kontroli wygrodzonego terenu, ale też nie dostaną się do nich np. dzikie drapieżniki czy sfory psów.

Nowe rozwiązania dla hodowców proponuje firma HELUKABEL Polska. HELUPOWER® Farm to jednożyłowy kabel do zasilania ogrodzeń elektrycznych stosowanych właśnie przy hodowli zwierząt gospodarskich. Firma na polskim rynku funkcjonuje już od 20 lat, specjalizuje się w produkcji kabli dla różnych branż i zastosowań, głównie to kable dla przemysłu, automatyki przemysłowej, ale także kable specjalne, dedykowane konkretnym, indywidualnym potrzebom klienta.
– Analizując oczekiwania i potrzeby rynku, dostrzegliśmy potencjalnych odbiorców w branży rolniczej, która do tej pory była poza obszarem naszej działalności – mówi Katarzyna Chrościcka, Kierownik Działu Marketingu w HELUKABEL Polska.
Dla hodowcy istotne są techniczne właściwości przewodu, bo te wpływają na to, jak praktyczny i przydatny okaże się w codziennej pracy. Polecany przewód HELUPOWER® Farm sprawdza się w różnych rozwiązaniach. Stosowany jest pomiędzy elektryzatorem, prostownikiem czy zasilaczem, a:
· drutem ogrodzeniowym oraz kołkiem, uziemiającym (po to, by uniknąć strat energii);
· przejściem napowietrznym oraz podziemnym, w sytuacji gdy ogrodzenia znajdują się w pewnej odległości od siebie (stworzenie zasilania sieciowego) czy też w celu ominięcia przeszkody;
· przejściem podziemnym w celu zapewnienia ciągłości dopływu energii elektrycznej do pozostałej części ogrodzenia w momencie otworzenia bramy.

Dlaczego warto wybrać wysokiej jakości przewód?
Zastosowanie odpowiedniego przewodu podłączeniowego ma szczególne znaczenie, gdy zależy nam na odpowiedniej pracy i wydajności ogrodzenia elektrycznego – a to przecież niezwykle ważne dla każdego hodowcy.

A z praktycznego punktu widzenia?
HELUPOWER® Farm to przewód o maksymalnym napięciu testowym 20 kV (test: impuls <1s), co sprawia, że może być stosowany dla wszystkich dostępnych elektryzatorów na rynku.
Przewód jest w podwójnej izolacji, co zapewnia bezpieczeństwo dla otoczenia. Jednocześnie ma dobre właściwości mechaniczne i dialektryczne.
Dobrze zaplanowany wypas pastwiskowy i dobrze ogrodzone pastwisko to dla hodowcy także zysk ekonomiczny. Ten sposób żywienia zwierząt, wliczając w to urozmaicenie ich diety poprzez podawanie dodatkowej paszy, jest najkorzystniejszy finansowo, a samo ogrodzenie wykonane z wykorzystaniem pastucha elektrycznego, tańsze cenowo, niż to tradycyjne.
Korzystają z niego jednak nie tylko hodowcy, ale i plantatorzy, bo zamontowanie elektrycznego ogrodzenia pozwala na wyeliminowanie strat w uprawach powodowanych przez dzikie zwierzęta.

« Wróć do listy artykułów

Zobacz również: