fbpx
Zamówienia złożone do godz. 16:00
są realizowane tego samego dnia

EKD SYSTEMS NOWYM CZŁONKIEM HELUKABEL

Print Friendly, PDF & Email

HELUKABEL® przejmuje ekd gelenkrohr, producenta łańcuchowych prowadników kablowych.

28 lutego 2022 – Grupa HELUKABEL® z radością  wita nowego członka. Na początku 2022 roku, HELUKABEL producent kabli, przewodów i akcesoriów kablowych przejął firmę ekd gelenkrohr GmbH, która będzie w przyszłości działać jako filia firmy HELUKABEL pod nazwą EKD Systems.

Firma EKD, założona w 1970 roku przez Ernsta Kleina, specjalizuje się w rozwoju i produkcji indywidualnie opracowywanych energetycznych prowadników kablowych ze stali, stali nierdzewnej i tworzywa. Firma koncentruje się na rozwiązaniach systemowych specjalnego przeznaczenia, opracowywanych według indywidualnych wymagań klienta, w małych i średnich ilościach. W tym celu korzysta z kilku centrów obróbczych, własnego działu produkcji matryc i form oraz w pełni zautomatyzowanego działu formowania wtryskowego tworzyw sztucznych. „Jesteśmy szczęśliwi, że udało nam się zrealizować plan przekazania firmy do grupy HELUKABEL; plan, który zabezpieczy miejsca pracy naszego zespołu na długi czas”, wyjaśniają poprzedni właściciele, Ansgar i Holger Klein.

Dla grupy HELUKABEL, przejęcie stanowi ważny krok w kierunku stania się dostawcą kompleksowych systemów i rozwiązań. HELUKABEL jest obecnie jedyną firmą na świecie, która produkuje zarówno kable i przewody, jak i energetyczne łańcuchowe prowadniki kablowe. „Naszym celem jest dostarczanie Klientom nie tylko pojedynczych komponentów, ale także kompletnych, wstępnie zmontowanych i gotowych do użycia zespołów„, mówi Marc Luksch, Dyrektor zarządzający HELUKABEL. „Oznacza to, że użytkownicy końcowi mają mniej pracy i mogą kierować wszystkie pytania dotyczące technologii połączeń do jednego partnera”. Produkty wykonywane na zamówienie zawsze stanowiły specjalność firmy HELUKABEL. „Nasza nowa filia jest idealnym członkiem, który poszerzy naszą ofertę w tej dziedzinie” – potwierdza Marc Luksch.


Aktualności