fbpx
Zamówienia złożone do godz. 16:00
są realizowane tego samego dnia

Wspieramy akcję Fundacji „Pomóżmy Wypłynąć”

Jak już zapewne wiecie, HELUKABEL Polska rękami skipperów zespołu Helukabel Sailing Team aktywnie bierze udział w regatach na Bałtyku. Ale nasza firma nie tylko żegluje, ale także pomaga żeglować innym, udzielając się charytatywnie!

Uczestnicy rejsu

Część z Was zapewne już wie, że Wiesław Skotnicki – kapitan Jachtu PACIFICA, który brał udział m.in. w ostatnich regatach Baltic Polonez Cup Race 2017 – jest również szefem Fundacji Pomóżmy Wypłynąć, która organizuje rejsy m.in. dla dzieci z domów dziecka, by choć na chwilę rozświetlić ich ponurą, codzienną rzeczywistość.

Taki właśnie rejs odbył się w dniach 27 – 31 lipca na jachcie PACIFICA. Sponsorami tego rejsu były firmy HELUKABEL Polska, Demirug oraz Arek Jasiński (jako osoba prywatna).

W rejsie brali udział:

 • Jola
  Jola
 • Martynka
  Martynka
 • Krystian
  Krystian
 • Patryk
  Patryk
 • Grzesiu
  Grzegorz
 

… oraz Małgosia (opiekun grupy), Arek (sternik w drodze do Świnoujścia) i Iza (sternik w drodze do Szczecina), a także Wiesław Skotnicki jako organizator i prowadzący rejs.

Pogoda tego roku płatała figle i niespodzianki przez cały okres trwania rejsu i zmusiła do modyfikacji programu w taki sposób, aby czas na jachcie spędzony był bezpiecznie i pożytecznie. Często padający deszcz i silne wiatry uniemożliwiły realizację niektórych zajęć, ale zastępczo udało się zwiedzić dokładnie Świnoujście oraz odbyć wycieczkę na Latarnię Morską.

W drodze powrotnej natura dała koncert w postaci bardzo silnego wiatru jednak dzięki wcześniejszemu zwinięciu żagli udało się „przetrwać” i jedyną stratą było zerwanie ulubionej czapki kapitana oraz porwanie plandeki ochraniającej przed słońcem 🙂

Gorąco zachęcamy do wspierania tej wspaniałej, charytatywnej inicjatywy!
Poniżej znajdziecie dane Fundacji:

Fundacja Pomóżmy Wypłynąć
Biedrzychowice 33, 68-200 Żary
Telefon: +48 607 923 343

Nr konta: 07 1090 2561 0000 0001 2373 4190

Pacifica.pl/pomozmy-wyplynac