fbpx
Zamówienia złożone do godz. 16 są realizowane tego samego dnia

Wspieramy akcję Fundacji „Pomóżmy Wypłynąć”

Jak już zapewne wiecie, HELUKABEL Polska rękami skipperów zespołu Helukabel Sailing Team aktywnie bierze udział w regatach na Bałtyku. Ale nasza firma nie tylko żegluje, ale także pomaga żeglować innym, udzielając się charytatywnie!

Uczestnicy rejsu

Część z Was zapewne już wie, że Wiesław Skotnicki – kapitan Jachtu PACIFICA, który brał udział m.in. w ostatnich regatach Baltic Polonez Cup Race 2017 – jest również szefem Fundacji Pomóżmy Wypłynąć, która organizuje rejsy m.in. dla dzieci z domów dziecka, by choć na chwilę rozświetlić ich ponurą, codzienną rzeczywistość.

Taki właśnie rejs odbył się w dniach 27 – 31 lipca na jachcie PACIFICA. Sponsorami tego rejsu były firmy HELUKABEL Polska, Demirug oraz Arek Jasiński (jako osoba prywatna).

W rejsie brali udział:

 • Jola
  Jola
 • Martynka
  Martynka
 • Krystian
  Krystian
 • Patryk
  Patryk
 • Grzesiu
  Grzegorz
 

… oraz Małgosia (opiekun grupy), Arek (sternik w drodze do Świnoujścia) i Iza (sternik w drodze do Szczecina), a także Wiesław Skotnicki jako organizator i prowadzący rejs.

Pogoda tego roku płatała figle i niespodzianki przez cały okres trwania rejsu i zmusiła do modyfikacji programu w taki sposób, aby czas na jachcie spędzony był bezpiecznie i pożytecznie. Często padający deszcz i silne wiatry uniemożliwiły realizację niektórych zajęć, ale zastępczo udało się zwiedzić dokładnie Świnoujście oraz odbyć wycieczkę na Latarnię Morską.

W drodze powrotnej natura dała koncert w postaci bardzo silnego wiatru jednak dzięki wcześniejszemu zwinięciu żagli udało się „przetrwać” i jedyną stratą było zerwanie ulubionej czapki kapitana oraz porwanie plandeki ochraniającej przed słońcem 🙂

Gorąco zachęcamy do wspierania tej wspaniałej, charytatywnej inicjatywy!
Poniżej znajdziecie dane Fundacji:

Fundacja Pomóżmy Wypłynąć
Biedrzychowice 33, 68-200 Żary
Telefon: +48 607 923 343

Nr konta: 07 1090 2561 0000 0001 2373 4190

Pacifica.pl/pomozmy-wyplynac

 

Jeśli szukasz najwyższej jakości kabli do swojego projektu, przemysłu, budownictwa - zapraszamy do kontaktu z dedykowanymi przedstawicielami w Twoim regionie.