fbpx
Zamówienia złożone do godz. 16:00
są realizowane tego samego dnia

Edukacja Morska Młodzieży

Kontynuując naszą żeglarską przygodę, w tym roku zaangażowaliśmy się w inicjatywę promującą edukację morską młodzieży. Inicjatorem całej akcji jest fundacja Karola Olgierda Borchardta, która zorganizowała rejs szkoleniowo-stażowy dla młodzieży. Uczestnikami rejsu będą uczniowie jednego z gimnazjum spod Białegostoku. Ta cenna inicjatywa, o ogromnym walorze wychowawczym pozwali dzieciom przeżyć niezwykłą przygodę pod żaglami. Jest to także wyjątkowa okazja by poznać morski świat i zasmakować żeglarstwa jednocześnie zwiedzając najciekawsze zakątki Europy i Afryki.

Rejs na STS Kapitan Borchardt odbył się w dniach 24.05.2014 do 06.06.2014 r. Uczestnicy rejsu szkoleniowo-stażowego na STS Kapitan Borchardt płyną w charakterze załogi. Rytm zajęć i życia na pokładzie narzuca system czterech kilkuosobowych wacht, w czasie których członkowie w pełni uczestniczą w życiu żaglowca, czyli pełnią wachty nawigacyjne, kambuzowe, bosmańskie. Tak więc załoga żaglowca obsługuje żagle, cumy, pomaga w przygotowaniu posiłków oraz sprząta po sobie. Jednocześnie poznaje pracę na żaglowcu, uczy się marynarskiego rzemiosła oraz przeżywa niezapomnianą przygodę.

STS Kapitan Borchardt to trzymasztowy szkuner gaflowy, wybudowany w Holandii jako oceaniczny statek towarowy. Na przestrzeni lat pływał jako Nora, Harlingen, Mowe, Vader Gerrit, In Spe, Utskar i ostatnio Najaden – pod tą nazwą służył szkole morskiej w Sztokholmie. 30 sierpnia 2011 roku statek został przekazany polskim żeglarzom w porcie Nynashamn, skąd odbył swój pierwszy rejs pod polską banderą. Od 8 października 2011 roku, kiedy odbył się chrzest statku w Gdańsku, pływa pod nazwą Kapitan Borchardt, jako polski żaglowiec szkoleniowy.