fbpx
Zamówienia złożone do godz. 17:00
są realizowane tego samego dnia

BLOG HELUKABEL POLSKA

Wiarygodne źródło informacji o kablach i branży elektrycznej

Zakupy spożywcze nigdy nie były tak proste

14.11.2022
Print Friendly, PDF & Email

Dostawca intralogistyczny EDMCI wyposaża wentylatory do magazynów chłodniczych w kable HELUKABEL

Najnowszym i najbardziej ekscytującym rynkiem w obszarze GTP są internetowe zakupy spożywcze, które odnotowują na przestrzeni kilku ostatnich lat gwałtowny wzrost popularności na całym świecie.

Tradycyjni dostawcy rozwiązań z zakresu automatyki przemysłowej przygotowują się do wsparcia i obsługi kluczowych graczy, m.in. Amazon, Walmart czy Kroger. Te czołowe przedsiębiorstwa budują centra dystrybucji artykułów spożywczych w części kontynentalnej Stanach Zjednoczonych w celu zapewnienia dogodnych rozwiązań zakupowych z zacisza domowego.

Podczas gdy większość dostawców automatyki ponownie kalibruje swoje przenośniki, systemy typu pick-and-place oraz inne maszyny, to nowsze i bardziej interesujące rozwiązanie wykorzystuje w ramach nazw systemów takie terminy jak Shed, Grid i Hive.

Właściwy odbiór, sortowanie i składowanie pakowanych towarów, a także świeżego mięsa, drobiu, warzyw i owoców odgrywa niezwykle ważną rolę, zapewniając, że produkty przed wysyłką przechowywane są we właściwym warunkach. Zapakowane i zapuszkowane produkty można bez problemu przechowywać w istniejących warunkach klimatycznych w obiekcie, a towary łatwo psujące się transportowane są do miejsc wyposażonych w sterowanie temperaturowe oraz do chłodni.

Owoce i warzywa podlegają dalszemu szczególnemu nadzorowi w celu uniknięcia uszkodzeń w wyniku niewłaściwego przechowywania i obsługi. Dla zapewnienia stosownego oddzielenia i wyeliminowania zanieczyszczenia krzyżowego, towary spożywcze są umieszczane osobno w poszczególnych o odmiennym kolorze kontenerach, o przeznaczeniu zgodnym z kategorią, do której przynależą.

Składowanie towarów szybko psujących się w kontrolowanych warunkach temperaturowych, wymagają dodatkowych analiz, nie tylko ze względu na towary, ale również komponenty zakładowe wykorzystywane w tych miejscach. Dla utrzymania właściwej temperatury w tych wrażliwych warunkach, niezbędne jest zapewnienie najwyższej klasy wentylatorów przemysłowych, zapewniających pełną kontrolę temperatury.

Według Evana Pierce’a, kierownika projektu w Electrical Design and Motor Control (EDMCI), z siedzibą w Roseville, Kalifornia, niezwykle istotna jest potrzeba zapewnienia poprawnej integracji specjalnych wentylatorów osiowych EC. Zachowanie wysokich parametrów powietrznych oraz wyższego ciśnienia statycznego wentylatorów jest tutaj kluczowe.

Obraz 1: Kabel sterujący i łączący TRAYCONTROL® 600-C autorstwa HELUKABEL został przeznaczony zarówno do otwartej instalacji (TC-ER) jak i pracy przy maks. 600 woltach.


Obraz 2: Miedziana osłona kabli TRAYCONTROL® skutecznie chroni wrażliwą elektronikę przez zakłóceniami EMC, jednocześnie pozostając na tyle elastyczną, że umożliwia umieszczenie kabli w wąskich ciągach kablowych.

W ramach zasilania tych wysoko wydajnych wentylatorów, EDMCI wykorzystuje ekranowany, wielożyłowy kabel sterujący i zasilający TRAYCONTROL® 600-C, autorstwa HELUKABEL. To dzięki zgodom TRAYCONTROL® 600-C wyróżnia się spośród innych odpowiedników w zakresie rzeczonego zastosowania – ciąg kablowy (TC-EC), 600V (UL 1277) – a także szeroki zakres temperaturowy jaki ta seria kabli zapewnia (-40°C do +105°C ). Mimo, że nie ma bezpośredniej styczności z łatwo psującymi się artykułami spożywczymi, zgoda ECOLAB® stanowi dodatkowy atut w kontekście wyboru tego produktu dla rzeczonego zastosowania.

W zakresie uzyskania optymalnej prędkości oraz sterowania włączeniem i wyłączeniem, TRAYCONTROL® 600-C i tym razem był również pierwszym wyborem. Niższe wartości napięcia DC (między 0 a 10 woltów) wykorzystują zintegrowane ocynowane oploty miedziane o pokryciu rzędu 85%, zapewniając ochronę przed hałasem EMC, jednocześnie pozostając elastycznym gdy wymagane są ciasne ciągi kablowe.

W związku z tym, że wiele projektów wymaga spójności produktowej, seria TRAYCONTROL® 600 autorstwa HELUKABEL została wybrana nie tylko ze względów technicznych, ale także dodatkowych kwestii, takich jak dostępność magazynowa, jakość produktu i projektu, a także posiadanie wymaganych zgód, np. stosownych charakterystyk przeciwpożarowych związanych z kablami serii TC-ER, wraz z oznaczeniami zgód UE i UL.

Poza lokalnym i międzynarodowym wsparciem technicznym, szybka i sprawna obsługa klienta HELUKABEL również była istotna dla żywotności instalacji. „Kolejnym bardzo ważnym aspektem dla klienta”, dodaje regionalny dyrektor ds. sprzedaży w HELUKABEL Ralf Jung, „jest fakt, iż nasza globalna sieć logistyczna zapewnia, że wymagane kable mogą być nabywane na poziomie lokalnym pod kątem przyszłych wymogów MRO, bez względu na lokalizację obiektu GTP”.

Obraz 3: Od lewej: Evan Pierce, kierownik projektu w Electrical Design and Motor Control (EDMCI), i Ralf Jung regionalny dyrektor ds. sprzedaży w HELUKABEL.

Electrical Design and Motor Control Inc. to kompleksowy dostawca w zakresie integracji systemu sterowania, który zmienia przemysł obsługi materiałów od ponad 30 lat. Zrealizowali ponad 3 tysiące projektów dla różnych klientów, począwszy od dystrybucji, przez przetwarzanie żywności, po butelkowanie. Po więcej informacji, zapraszamy na www.edmci.com.

« Wróć do listy artykułów

Zobacz również: