fbpx

BLOG HELUKABEL POLSKA

Wiarygodne źródło informacji o kablach i branży elektrycznej

Przemysł 4.0 za jednym kliknięciem

06.08.2021
Print Friendly, PDF & Email

Konsekwentne rejestrowanie zachowań maszyn w celu zwiększenia efektywności, produktywności i bezpieczeństwa maszyn do produkcji kabli i przewodów: Digital Assistant firmy NIEHOFF wyznacza nowe standardy.

Nowe narzędzie serwisowe dla naszych zakładów produkcyjnych: Digital Assistant firmy NIEHOFF ułatwia monitorowanie i ocenę wydajności linii produkcyjnych. (© NIEHOFF)

Ci, którzy od dziesięcioleci pracują razem jako równi partnerzy i którzy współpracują ze sobą w sposób otwarty, uczciwy i sprawiedliwy, to ci, którzy są najlepiej przygotowani do wspólnego podjęcia znaczących kroków na drodze do Przemysłu 4.0. Mając to na uwadze, specjaliści od maszyn do produkcji przewodów i kabli firmy NIEHOFF oraz zespół badawczo-rozwojowy firmy HELUKABEL w Windsbach położyli podwaliny pod trzymiesięczny projekt pilotażowy pod nazwą Digital Assistant (Asystent Cyfrowy). Digital Assistant, nowe narzędzie serwisowe, uzupełni portfolio usług NIEHOFF poprzez zwiększenie efektywności, produktywności i bezpieczeństwa maszyn do produkcji przewodów i kabli. Dzięki prostej instalacji plug-and-play, Digital Assistant wyznacza nowe standardy: System konsekwentnie rejestruje zachowanie operacyjne maszyn w najdrobniejszych szczegółach, dzięki czemu nie ma potrzeby, aby technik był cały czas na miejscu. Dzięki funkcji „Raporty” kierownicy produkcji mogą za jednym kliknięciem przycisku przeprowadzać kompleksowe analizy na terenie zakładu klienta. W przypadku awarii maszyny można natychmiast i bardzo elastycznie dokonać optymalizacji, aby zapewnić wysoką jakość produkcji kabli. Alexander Volkert, członek zespołu ds. cyfryzacji/przemysłu 4.0 w firmie HELUKABEL,  pełen entuzjazmu powtarza: „Systemy internetowe i rozwiązania w chmurze to przyszłość. Dzięki Digital Assistant zrobiliśmy kolejny krok w kierunku Przemysłu 4.0.” Wraz z firmą NIEHOFF pracuje on już nad innymi nowymi gadżetami, w tym okularami wirtualnej rzeczywistości (VR), zaprojektowanymi jako pomocne akcesorium do konserwacji optycznej, a także nad systemami skanerów do wygodniejszego zarządzania produktami na rynku wtórnym.

 

Dowiedz się więcej o firmie Maschinenfabrik NIEHOFF GmbH & CO. KG: Odwiedź stronę internetową

« Wróć do listy artykułów

Zobacz również: