fbpx

BLOG HELUKABEL POLSKA

Wiarygodne źródło informacji o kablach i branży elektrycznej

Precyzja w służbie doskonałej jakości

11.05.2021
Print Friendly, PDF & Email

Wolfgang Ott, szef Działu Zapewnienia Jakości w firmie HELUKABEL, wyjaśnia w jaki sposób on i jego zespół monitorują standardy wysokiej jakości naszych produktów.

Jeśli chodzi o jakość, nic nie jest pozostawione przypadkowi: to współpraca międzywydziałowa i precyzyjna produkcja sprawiają, że produkty HELUKABEL są niezawodne i spełniają najbardziej rygorystyczne wymagania.

„Jakość pojawia się wówczas, gdy wraca do nas klient, a nie produkt”. Wolfgang Ott uważa, że ten znany cytat określa cel jego pracy. Jego zadaniem, jako szefa Działu Zapewnienia Jakości w HELUKABEL, oraz jego zespołu jest dopilnowanie, aby klienci na całym świecie otrzymywali produkty bez wad i, aby przyszłe produkty podnosiły standardy jakości. W tym celu ten 51-letni inżynier mechanik utrzymuje bliski kontakt z kolegami pracującymi w zakładach produkcyjnych, w Działach Badań i Rozwoju, Przyjmowania Towarów oraz Sprzedaży. „Jedynie komunikacja i współpraca między działami umożliwia nam znajdowanie odpowiednich rozwiązań dla klientów”, wyjaśnia Wolfgang Ott. „Gdy pojawia się reklamacja, musimy ustalić, czy jest to wada produktu, czy też wada jego zastosowania.”

Przede wszystkim, aby zapobiegać takim reklamacjom, po procesie produkcyjnym następuje faza badań, które weryfikują zgodność kabla lub przewodu z wymaganiami. Czy produkt jest zgodny ze wszystkimi specyfikacjami i normami produktowymi? Czy wszystkie zawarte z klientem uzgodnienia zostały już wdrożone?
Jak przypomina nam Wolfgang Ott: „Jakość nie powstaje w jednym miejscu, ale w każdym dziale i na każdym etapie.” Niezależna analiza i proces diagnozowania i usuwania wad mają fundamentalne znaczenie dla jego pracy, w której klasyfikuje przypadki reklamacji według kryteriów mierzalnych w celu określenia przyczyn źródłowych problemów i niezbędnych działań. Jednak, gdy nie pracuje, lubi spędzać czas z rodziną i spacerować, najchętniej na łonie natury.

Jeśli chodzi o jakość, nic nie jest pozostawione przypadkowi: to współpraca międzywydziałowa i precyzyjna produkcja sprawiają, że produkty HELUKABEL są niezawodne i spełniają najbardziej rygorystyczne wymagania.

On wie co jest najważniejsze: Wolfgang Ott jest Szefem Zapewnienia Jakości w HELUKABEL i wraz ze swoim zespołem dba o to, aby klienci na całym świecie otrzymywali produkty bez żadnych wad.

 

« Wróć do listy artykułów

Zobacz również: