fbpx

BLOG HELUKABEL POLSKA

Wiarygodne źródło informacji o kablach i branży elektrycznej

Lodowa rozkosz

12.06.2019
Print Friendly, PDF & Email

Lodowa rozkosz

Firma Blue Bell Creameries produkuje wyborne lody w Brenham, cichym mieście w Teksasie.
A wszystko dzięki wysokiej wytrzymałości produktów HELUKABEL.

Gdy specjaliści od rozwoju produktów wynaleźli lody Cookies’n Cream Ice Cream, stworzyli wyjątkowy trójwymiarowy smak. Logan Davis, inżynier pracujący w zakładzie Blue Bell, określa go mianem „powoli eksplodujących sztucznych ogni”. Najpierw pojawia się bogaty i kremowy smak słodkiej wanilii, po czym język znajduje miękkie kawałki ciasteczek, których kruchość intensyfikuje doznanie. Na koniec, następuje uderzenie głównego składnika kawałków ciastek – ciemnej, lekko gorzkiej czekolady. W pełni kontrastuje ona z wanilią, która coraz bardziej wtapia się w tło.

GŁĘBOKIE MROŻENIE KABLI
Zanim gotowy lód dotrze na łyżkę i język, odbywa długą podróż przez królestwo Davis’a: od dużych zbiorników, w których mleko, wanilia i ciasteczka czekoladowe ulegają połączeniu, do maszyn, które mieszają wszystko tworząc pyszne, delikatne lody, by ostatecznie trafić do maszyny napełniającej pojemniki. Davis obraca pudełko w dłoni i wskazuje, „Produkty marki HELUKABEL są wykorzystywane na każdym, etapie tego procesu. Polegamy na nich od siedmiu lat.” Dlaczego? „Ponieważ kable często z trudem znoszą warunki panujące w naszym środowisku produkcyjnym, a jakość marki HELUKABEL po prostu robi wrażenie.”

W zakładzie produkcyjnym wszystko musi być utrzymywane w idealnej czystości i porządku, aby zapewnić wytwarzanie bezpiecznych produktów wysokiej jakości. „Dlatego firmie Blue Bell Creameries zależało na kablach o własnościach antybakteryjnych, odpornych na detergenty i inne środki czyszczące stosowane podczas mycia zakładu produkcyjnego,” mówi Neal Allen, wiceprezes odpowiedzialny za technologię w HELUKABEL USA. Odnosi się to, na przykład, do kabli sterowania zbiornikami mieszającymi oraz wielu innych przewodów. „Ponadto, stosujemy wiele typów przystosowanych do pracy na prowadnikach łańcuchowych,” dodaje Davis. „W znacznym stopniu zautomatyzowaliśmy naszą produkcję, więc na stanowiskach i pomiędzy stanowiskami istnieje wiele komponentów znajdujących się w ciągłym ruchu.” Poza tym, oczywiście są jeszcze chłodnie, w których lody są schładzane do – 40°C. Znajdujące się w nich kable muszą wytrzymywać silne drgania wzbudzane przez wentylatory zamrażarek i skrajne temperatury – warunki, w których kable stosowane uprzednio przez Blue Bell Creameries zawodziły. „Powodowały one nieustanne problemy,” mówi Davis. „Niskie temperatury powodowały kruszenie się kabli, a drgania prowadziły do ich pękania.” Potrząsa głową i dodaje, “W rezultacie, odsłonięciu ulegały fragmenty miedzi!”. Był to problem, którego zarówno on, jak i jego kolega, inżynier Eric Gaskamp, naprawdę mieli dość. „W tamtym czasie musieliśmy wymieniać kabel co tydzień,” mówi Gaskamp.Davis podsumowuje: „Od kiedy stosujemy kable marki HELUKABEL, nigdy nie mieliśmy żadnych problemów. Cóż mogę powiedzieć poza tym, że oferują oni kabel dokładnie odpowiadający wymogom naszego zastosowania.” „A także odpowiedni osprzęt,” dodaje Gaskamp. Dlatego firma Blue Bell Creameries stosuje również solidne przepusty kablowe ze stali nierdzewnej, a także wiele innych akcesoriów z firmy HELUKABEL.
„Robienie czegoś, co daje ludziom radość, jest przyjemne,” mówi Davis. „Zresztą, kto nie lubi lodów? Od kiedy używamy kabli HELUKABEL, jesteśmy w stanie unikać poważniejszych wypadków, co daje nam więcej czasu na próbowanie naszych pysznych lodów.”


112 LAT W BRANŻY LODZIARSKIEJ

Kto: Blue Bell Creameries; Brenham, Teksas, Stany Zjednoczone; 3.650 pracowników
Co: Rodzinna firma produkująca lody od 1907 roku. Dziś linia produkcyjna wytwarza tak wiele lodów, że do jednodniowej produkcji potrzeba mleka pochodzącego aż od 50.000 krów. Sorbet i mrożone przekąski również stanowią część gamy produktów. Oprócz głównego zakładu produkcyjnego w Brenham, firma Blue Bell Creameries posiada zakłady także w Broken Arrow w Oklahomie i w miejscowości Sylacauga w Alabamie.

 

« Wróć do listy artykułów

Zobacz również: