fbpx

BLOG HELUKABEL POLSKA

Wiarygodne źródło informacji o kablach i branży elektrycznej

Czy transport lotniczy jest opłacalny?

14.08.2019
Print Friendly, PDF & Email

Planowanie projektu to złożony proces, w którym ważną rolę odgrywa zarządzanie czasem i redukcja kosztów. Gdy na jakimś placu budowy, gdzieś na świecie, dochodzi do przestoju z powodu braku ważnej części, najbardziej liczy się szybkość. Koszty transportu nagle zostają zepchnięte na sam dół listy priorytetów.
Stale zdarza się, że nawet najlepiej zorganizowany plan zostaje zniweczony przez nieprzewidziane zdarzenia. Potrzebna jest wówczas szybka i spontaniczna reakcja, choć bywa ona zazwyczaj kosztowna. Tego typu sytuacji kryzysowej można często uniknąć, przyjmując całościowe podejście do transportu w fazie planowania. Oznacza to, zaakceptowanie już od początku faktu, że przypuszczalnie drogi transport lotniczy nie stanowi ostatniej deski ratunku, ale raczej sposób łagodzenia ryzyka. Kluczowym argumentem przemawiającym za tym jest to, że przesyłki realizowane drogą lotniczą nie są już tak drogie, jak kilka lat temu. W wyniku porównania stawek przewozu lotniczego z centrum logistycznego w Hemmingen koło Stuttgartu do 80 strategicznych docelowych punktów przemysłowych na całym świecie, otrzymano średnią cenę wynoszącą 1,60 euro za kilogram. Standardowa dostawa pięciotonowa kosztuje więc około 8.000 euro. Zakłady są usytuowane generalnie bliżej lotnisk niż portów morskich, co skraca dystans dalszego transportu lądowego towarów, określanego jako dowóz. Pozwala to nie tylko zaoszczędzić czas, ale także pokazuje dodatkowe koszty korzystania z przewozu lotniczego w określonej perspektywie.

Jako starszy dyrektor do spraw biznesu międzynarodowego w firmie HELUKABEL,
Hartmut Kellner von Bergen czuwa nad zamówieniami na całym świecie.

Magazyn firmy HELUKABEL w Hemmingen oraz większość naszych filii międzynarodowych utrzymuje zapasy szerokiej gamy produktów. Jednak ta wysoka dostępność magazynowa stanowi korzyść dla klientów tylko wtedy, jeżeli jesteśmy w stanie szybko dostarczać kable i przewody do dowolnego miejsca przeznaczenia na całym świecie. Dlatego radzimy klientom, aby od początku uwzględniali transport lotniczy jako szybką opcję dostawy, nawet w odniesieniu tylko do części przewozu. Taka inwestycja może zmniejszyć nieplanowane koszty i ryzyko, a także zapobiec zszarganym nerwom zarówno po stronie dostawcy, jak i klienta.

« Wróć do listy artykułów

Zobacz również: